your ads here

advertisement

Home » wine » Zdravie a víno

Zdravie a víno

Prírodné víno pomáha chrániť naše zdravie vďaka svojim antioxidačným  a protizápalovým účinkom. Taktiež pozitívne vplýva na hladinu cholesterolu. Pitie vína spúšťa vyplavovanie serotonínu, ktorý prináša uvoľnenie a odbúranie stresu.
Americkí vedci potvrdzujú, že pitie červeného vína zrejme predlžuje ľudský život. Príležitostné pitie vína môže podľa štúdie dánskych vedcov znížiť riziko Alzheimerovej choroby a demencie. U ľudí, ktorí pravidelne pili víno sa znížili o polovicu problémy s pamäťou po 65 roku života.
Látky nachádzajúce sa vo víne taktiež pôsobia prevenčne proti mŕtvici a srdcovému infarktu. Austrálski vedci totiž zistili, že kvapka červeného vína po jedle bráni ukladaniu tuku v tele. Na zdravie človeka nevplýva pozitívne len pitie červeného vína, ale aj bieleho – pravda s mierou.
Víno však obsahuje aj flavonoidy, ktoré chránia ľudský organizmus pred voľnými radikálmi, látkami, ktoré urýchľujú starnutie buniek. Niektoré flavonoidy pôsobia dokonca proti tumorom. Vo svojich preventívno-ochranných účinkoch sa biele víno dokonca vyrovná červenému.

 

Comments are closed.

Pridajte sa do nášho newslettra a získajte

degustačný návod zdarma

Pridajte sa do nášho newslettra a získajte

degustačný návod zdarma